Prawo autorskie Wrocław

Pomoc w ochronie praw autorskich

Prawo autorskie chroni autora każdego utworu, a więc przejawu działalności twórczej, które zostało ustalone w jakiejkolwiek formie. Nieraz prawa autorskie są zagrożone różnego rodzaju działaniami. Niestety Wrocław nie jest tu wyjątkiem. Dlatego wielu autorów korzysta z pomocy doświadczonego prawnika, dzięki któremu mają pewność, że wszelkie naruszenia jego praw spotkają się z odpowiednią reakcją.

Prawo autorskie – najczęstsze naruszenia

We Wrocławiu zdarzają się właściwie takie same naruszenia prawa autorskiego, jak w innych częściach kraju. Wśród najczęściej spotykanych należy wymienić plagiat – a więc w istocie kradzież utworu i przedstawianie go jako własny przez podmiot niemający do niego żadnych praw – oraz bezprawne prezentowanie utworu, np. filmu czy utworu muzycznego. Bez względu jednak na to, w jaki dokładnie sposób prawo autorskie zostało naruszane, należy podjąć stosowną reakcję.

Jak chronić swoje prawa autorskie?

Osoba, której prawo autorskie jest naruszane ma możliwość bronić się na dwa sposoby: za pomocą przepisów karnych i cywilnych. W pierwszym przypadku należy podkreślić, że plagiat stanowi przestępstwo, za którego popełnienie można trafić do więzienia nawet na trzy lata. Ponadto autor może dochodzić odszkodowań za naruszenia jego prawa do utworu, oraz usunięcia wszelkich skutków takiego naruszenia, np. poprzez zamieszczenie stosownych sprostowań i wycofanie ze sprzedaży skradzionych utworów.

W każdej tego rodzaju sprawie nasi prawnicy we Wrocławiu oferują pomoc w zakresie doboru środków ochrony prawa autorskiego oraz dochodzenia roszczeń związanych z jego naruszeniami. Wrocław jest miastem, w którym coraz częściej dochodzi do takich naruszeń. Nasze kwalifikacje pozwalają nam na świadczenie usług w zakresie prawa autorskiego.