Loading...

Windykacja należności Wrocław

Wrocław

Terminowa realizacja zobowiązań przez kontrahentów to podstawa stabilnej działalności każdej firmy. Gdy pojawiają się problemy z płatnościami za wykonane usługi czy wyprodukowane towary, często konieczne jest dochodzenie należności. Wrocław to miasto, w którym takie sytuacja wciąż się zdarzają, nie tylko w przypadku firm, ale także osób prywatnych. Nasza kancelaria zajmuje się odzyskiwaniem długów, wykorzystując do tego odpowiednie narzędzia prawne. Mamy doświadczenie w procesach negocjacyjnych, działaniach polubownych (pozasądowych) oraz przed wymiarem sprawiedliwości. Możemy udzielić wsparcia na każdym etapie postępowania windykacyjnego. Naszym celem jest jak odzyskanie należności dla klienta, a na efekt składa się wiele różnorodnych czynników.

Kancelaria windykacyjna we Wrocławiu – jak pracujemy?

Działania naszej kancelarii w zakresie odzyskiwania długów skupiają się na tym, aby windykacja należności była prowadzona od samego początku zgodnie z obowiązującym prawem. Najpierw analizujemy daną sprawę, zapoznając się z dostarczonymi materiałami i tworząc scenariusz windykacyjny, na podstawie którego wdrożone zostaną odpowiednie czynności. Odzyskiwanie długów we Wrocławiu często opiera się o windykację polubowną. Dzięki niej można ściągnąć należności w porozumieniu z dłużnikiem, czyli np. klientem danej firmy, nie niszcząc przy tym wypracowanej wcześniej relacji.

Jeśli windykacja polubowna zawiedzie, możemy wdrożyć działania związane z odzyskiwaniem długów na drodze sądowej. Przygotujemy niezbędne formalności, omówimy kwestię naliczenia ustawowych odsetek, złożymy pozew i będziemy reprezentować klienta na każdym etapie sprawy. Wykorzystamy dostępne, legalne narzędzia prawne, by jak najszybciej odzyskać długi. Możemy również opracować plan spłaty i nadzorować egzekucję należności, prowadzoną przez komornika.

Odzyskiwanie długów Wrocław

Windykacja należności to proces, w którym należy zachować najwyższe standardy postępowania. Dzięki pomocy prawnej kancelarii zyskuje się solidną pozycję w relacji z zalegającym z opłatami kontrahentem. W komfortowy i efektywny sposób można zapewnić sobie terminowy spływ należności, przyspieszając także odzyskanie długów. Doświadczony radca prawny, przygotowany do prowadzenia procesu windykacji, a także spraw z nim związanych, zaoferuje merytoryczne wsparcie, wskazując rozwiązania na drodze do odzyskania należności.

Co więcej, decydując się np. na windykację polubowną, w której pośredniczy kancelaria windykacyjna, można zachować wspomniane już dobre relacje z dłużnikami. Nie trzeba się z nimi prywatnie konfrontować, tracąc czas, energię i nerwy. Nasza pomoc, począwszy od analizy sprawy, przygotowania przedsądowego wezwania do zapłaty czy mediacje, aż po złożenie pozwu oraz poprowadzenie postępowania sądowego, jest kierowana przede wszystkim do przedsiębiorców.

Szukasz solidnego i oddanego przedstawiciela prawnego?